Skip to main content

CHLADENIE A KLIMATIZÁCIE

Dodávame chladiace a klimatizačné zariadenia

Pre našich zákazníkov zabezpečujeme chladiace a klimatizačné zariadenia, ako aj ich osadenie a dopojenie, rekonštrukciu a realizáciu rozvodov chladenia, osadenie vnútorných chladiacich jednotiek a kompletné zriadenie strojovne chladenia. Využívame zariadenia od firiem DAIKIN, BAXI a Viessmann. Pripravíme pre vás kompletné riešenie pre chladenie a klimatizácie na mieru.

Systémy pre chladenie a klimatizácie
  • systém vodného stropného
  • systém vodného stenového chladenia
  • nástenné klimatizácie
  • kazetové klimatizácie
  • multi-split klimatizácie
  • kanálové klimatizácie
  • konzolové klimatizácie
  • VRV systémy
  • FAN-COIL ventilačné konvertory

Komfortný spôsob chladenia

systém vodného stropného alebo stenového chladenia v spojení s tepelným čerpadlom

Tepelné čerpadlo dokáže okrem vykurovania aj chladiť. Systém vodného stropného alebo stenového chladenia využíva prietok vody, ktorú získava práve z tepelného čerpadla. Viac o tepelných čerpadlách nájdete v sekcii VYKUROVANIE.

Tepelné čerpadlá

Stenové alebo stropné chladenie

Stenové alebo stropné chladenie v spojení s tepelným čerpadlom je najkomfortnejší spôsob chladenia v domácnosti. Pri tomto type chladenia sa do stropu alebo stien inštalujú chladiace hadice, ktorými cirkuluje voda, ktorá ochladzuje vzduch v priestore. Tento spôsob chladenia je zdraviu neškodný, nevíri prach a nie je potrebné ho čistiť od baktérií. Stropné alebo stenové chladenie je po inštalácii neviditeľné v priestore. Nevýhodou môže byť vyššia obstarávacia cena. Stropné alebo stenové chladenie nie je vhodné do miestností s vyššou vlhkosťou, preto sa neodporúča napríklad do kúpeľne, kde by mohlo dochádzať k nežiadúcemu zrážaniu pary.

Zdravie

Nevíri prach, nie je potrebné čistenie od baktérií a nespôsobuje prievan.

Energetické úspory

Kombinácia stropného chladenia s tepelným čerpadlom a fotovoltaickými kolektormi dokáže byť tým najekonomickejším spôsobom chladenia.

Údržba

Systém stropného alebo stenového chladenia si nevyžaduje žiadnu údržbu a jeho ovládanie je jednoduché.

Prirodzený pocit

V porovnaní s klimatizáciou využíva systém sálania, ktorý je prirodzenejší ako systém prúdenia vzduchu.

Klimatizácie

Ponúkame predaj a montáž rôznych typov klimatizácii ako klasické nástenné, kazetové, multi-split a podobne. Používame iba kvalitné zariadenia Daikin, Baxi a Viessmann. Pri výbere klimatizácie vám poradíme a vyberieme takú, ktorá bude vyhovovať priestoru, v ktorom bude umiestnená.

Nástenné klimatizácie

Nástenné klimatizácie sú štandardným riešením do domácností, ale aj kancelárií a podobne. Vnútorná klimatizačná jednotka sa umiestňuje na stenu v interiéri. V ponuke máme pekné a moderné dizajnové klimatizačné jednotky – nevzhľadné biele krabice sú minulosťou.

Kazetové klimatizácie

Kazetové klimatizačné jednotky sa využívajú prevažne v komerčných priestoroch, ale aj v domoch či bytoch, nakoľko sú diskrétnejšie ako napríklad nástenná klimatizačná jednotka. Vnútorná jednotka je umiestnená v kazetovom alebo sadrokartónovom strope. Kazetová klimatizácia disponuje štyrmi lamelami, vďaka ktorým zabezpečuje prúdenie vzduchu v štyroch smeroch.

Multi-split klimatizácie

Multi-split riešenie ponúka možnosť pripojiť viacero vnútorných klimatizačných jednotiek na jednu vonkajšiu jednotku. Výhodou sú nižšie prevádzkové náklady, ako keby každá vnútorná jednotka mala vlastnú vonkajšiu jednotku. Výhodou je možnosť kombinovať rôzne typy vnútorných jednotiek, ako napríklad kazetové spolu s nástennými jednotkami. Každú vnútornú jednotku je možné pri multi-split riešení nastavovať samostatne.

Kanálové klimatizácie

Kanálová klimatizácia sa najčastejšie inštaluje do sadrokartónového stropu. Vnútorná kanálová klimatizačná jednotka nasáva vzduch z miestnosti, následne ho ochladí a pomocou výduchov ochladený vzduch vracia do miestnosti. Výhodou je takmer neviditeľnosť v priestore.

Konzolové klimatizácie

Konzolová klimatizačná jednotka svojím vzhľadom pripomína radiátor. Umiestnenie konzolovej klimatizácie je v približne rovnakej výške ako radiátor, v porovnaní s nástennou klimatizáciou, ktorá by mala byť umiestnená vo väčšej výške.

VRV systémy

Systém VRV predstavuje centrálny systém klimatizácie pre veľké, ale aj malé budovy. Skladá sa z centrálnej klimatizačnej jednotky a vnútorných klimatizačných jednotiek umiestnených v rôznych miestnostiach budovy. Pomocou tohto riešenia je možné regulovať teplotu v každej miestnosti nezávisle od seba.

FAN-COIL ventilačné konvertory

Fanciol systém je na prvý pohľad podobný klasickej klimatizácii. Rozdiel je v spôsobe chladenia. Fanciol na ochladenie vzduchu využíva vodu, najčastejšie v spojení s tepelným čerpadlom. Fancoil systém dokáže okrem chladenia aj vykurovať. Rovnako ako klimatizácie, aj Fancoil systémy sa rozdeľujú na nástenné, kazetové a kanálové.

Daikin Klimatizacna jednotka