Skip to main content

VYKUROVANIE

Kompletný systém

vykurovania

Ponúkame kompletné služby v oblasti vykurovania. Od návrhu riešenia cez realizáciu až po pravidelný servis vykurovacích zariadení. Pracujeme s kvalitnými zariadeniami značiek ATAG, DAIKIN, Laugotherm, IDM a Alpha Innotec. 

Systém ústredného vykurovania
  • systém vodného podlahového vykurovania
  • systém elektrického podlahového vykurovania
  • systém vykurovania pomocou radiátorov
  • systém vykurovania pomocou elektrických konvektorov
Vykurovacie telesá
  • plynové kondenzačné kotle (ATAG, DAIKIN)
  • elektrické kotle (Laugotherm)
  • kotle na drevo a peletové kotle
  • tepelné čerpadlá (DAIKIN, IDM, Alpha Innotec)
  • slnečné kolektory pre ohrev teplej úžitkovej vody (Laugotherm)
  • fotovoltaické kolektory na výrobu elektrickej energie (v spojení s tepelným čerpadlom)
Tepelne cerpadlo
TEPELNÉ ČERPADLO

Štátna dotácia na tepelné čerpadlo

Využite možnosť ušetriť na tepelnom čerpadle. Zabezpečíme vám kompletnú montáž tepelného čerpadla s využitím štátnej dotácie až do výšky 3400€ v závislosti od typu čerpadla. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Tepelné čerpadlá

Podlahové vykurovanie

Ponúkame dva typy podlahového vykurovania, vodné a elektrické.

Podlahové vykurovanie vo všeobecnosti využíva podlahu ako zdroj sálavého tepla. V prípade elektrického podlahového kúrenia sú zdrojom tepla vykurovacie káble, rohože alebo fólie umiestnené v podlahe a napojené na elektrickú sieť. Elektrické podlahové kúrenie nevyžaduje kotol ani iný typ vyhrievacieho zariadenia.

Teplovodné podlahové kúrenie využíva teplovodné vykurovacie rúrky umiestnené v podlahe. Tento typ vykurovanie si vyžaduje vykurovacie zariadenie ako napríklad kotol. 

Podlahove kurenie
Radiator

Vykurovania pomocou radiátorov

Systémy vykurovania pomocou radiátorov sú klasickou a aj v súčasnosti najčastejšou voľbou pri výbere spôsobu vykurovania. Radiátory sa z hľadiska konštrukcie delia na doskové, článkové a rúrkové. S výberom vhodnej konštrukcie vám samozrejme pomôžeme. Okrem konštrukcie je dôležité vybrať radiátor s dostatočným výkonom s ohľadom na priestor, v ktorom bude umiestnený. Radiátor je postavený na princípe prúdenia teplej vody, a preto si vyžaduje zariadenie, ktoré mu teplú vodu dodá, ako napríklad kotol. V ponuke máme rôzne moderné radiátory s elegantným dizajnom.

Elektrické konvektory

Ďalšou z možností vykurovania sú elektrické konvektory. Svojím vzhľadom pripomínajú radiátory, avšak na svoje fungovanie nevyžadujú vykurovacie zariadenie, ale stačí im pripojenie do elektrickej siete.

Výhrevné kotle a tepelné čerpadlá

Vyberáme kvalitné produkty od najkvalitnejších výrobcov na trhu

Viac
kotol atag

Plynové kondenzačné kotle

Najčastejším typom vykurovacieho zariadenia je plynový kotol, ktorý súčasne patrí medzi najekologickejšie komfortné riešenia vykurovania. Pri spaľovaní plynu v plynovom kotli vznikajú spaliny, ktorých súčasťou je vodná para. Pri starých plynových kotloch je táto para vypúšťaná cez komín preč. Moderné kondenzačné plynové kotle túto paru dokážu využiť, vďaka čomu znižujú spotrebu plynu. Pri výbere kondenzačného plynového kotla je potrebné zohľadniť hlavne jeho výkon. Kondenzačný plynový kotol si vyžaduje plynovú prípojku a pripojenie na komín.

Elektrické kotle

Elektrický kotol v porovnaní s plynovým kotlom nevyžaduje pripojenie na komín, stačí pripojenie do elektrickej siete. Ďalšou výhodou je jednoduchšia údržba, vysoká spoľahlivosť, bezpečnosť prevádzky a vysoká účinnosť s moderným systémom regulácie. Nevýhodou sú vyššie prevádzkové náklady v porovnaní s inými typmi vykurovacích zariadení. Elektrický kotol radíme medzi ekologické a komfortné vykurovacie zariadenia.

Kotle na drevo a pelety

Kotle na biomasu, teda drevo a drevené pelety dokážu byť ekologickým vykurovacím zariadením s vysokou účinnosťou, obnoviteľným zdrojom energie a výhodnou cenou. Nevýhodou týchto typov kotlov je údržba a prevádzka. Palivo je potrebné správne uskladniť. Peletové kotle disponujú zásobníkom na pelety, ktoré je nutné pravidelne dopĺňať. Pri výbere tohto typu vykurovacieho zariadenia je dôležité správne vybrať veľkosť, teda vykurovací výkon.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je alternatívnou voľbou ku konvenčným kotlom. Fungovanie tepelného čerpadla je však diametrálne odlišné. V jednoduchosti povedané, tepelné čerpadlo získava energiu z okolia, teda vzduchu, vody alebo zeme, ktorú prečerpáva a pomocou nej dokáže vykurovať dom alebo zohrievať vodu. Tepelné čerpadlo je možné súbežne využívať aj na ochladzovanie. Pre príklad, tepelné čerpadlo dokáže z 1 kWh elektrickej energie vyprodukovať približne 4 – 5 kWh. To znamená, že na vyprodukovanie 5 kWh spotrebuje 20 % elektrickej energie a 80 % energie z prostredia. Tieto údaje závisia od zvolenej technológie a samotného zariadenia.

Tepelné čerpadlo ZEM - VODA

ZEM – VODA

Tento typ tepelného čerpadla získava energiu zo zeme a označuje sa za najekonomickejší a najúčinnejší spôsob vykurovania. Tepelné čerpadlo prijíma tepelnú energiu prostredníctvom zemných plošných kolektorov. Na ich inštaláciu sa vyžaduje veľký pozemok, na ktorom po inštalácii nie je možné stavať. Alternatívou k plošným kolektorom sú geotermálne energetické koše, ktoré nevyžadujú taký veľký priestor, ale sú inštalované viac do hĺbky v kužeľovitom tvare.

Tepelné čerpadlo VZDUCH - VODA

VZDUCH – VODA

Tepelné čerpadlo VZDUCH – VODA prijíma tepelnú energiu zo vzduchu. Tento typ čerpadiel je rýchlejší, jednoduchší a lacnejši na inštaláciu ako napríklad systém ZEM – VODA. Nevyžaduje veľa priestoru, a preto sa hodí pre domy s malým pozemkom. V porovnaní so systémom ZEM – VODA má však nižšiu účinnosť, a preto sú náklady na prevádzku vyššie.

Tepelné čerpadlo VODA - VODA

VODA – VODA

Typ tepelného čerpadla VODA – VODA využíva na získavanie tepelnej energie vodu. V princípe sa vyhĺbia dva vrty, z ktorých jeden slúži na čerpanie vody a druhý, ktorým sa voda vracia späť do zeme. Tento typ tepelného čerpadla si nevyžaduje záložný zdroj energie ako ostatné dva typy čerpadiel a vyznačuje sa vysokou efektivitou. Na svoje fungovanie však potrebuje určitý prietok vody so stálou teplotou. Voda musí byť čistá, teda zbavená blata a nečistôt, čo môže značne zvýšiť počiatočnú investíciu.

teplene cerpadla

ZNÍŽTE SVOJE NÁKLADY NA VYKUROVANIE NA MINIMUM

Ponúkame vám kombináciu tepelného čerpadla a fotovoltaických kolektorov na výrobu elektrickej energie, ktoré zabezpečia chod tepelného čerpadla, vďaka čomu minimalizujete svoje náklady na vykurovanie.

solarne panely

Slnečné kolektory

Ponúkame kvalitné riešenie solárnych kolektorov na ohrev teplej úžitkovej vody. Vďaka solárnym kolektorom dokážete ušetriť nemalé finančné prostriedky za vykurovanie a v neposlednom rade slnečné kolektory šetria životné prostredie.